مهر 89 - دلیکلی داش
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

جمعه 89/7/23

گنج بزرگ

در خواب دید در صحرا گنج عظیمی یافته است و با خر به خانه می برد خیلی خوشحال بود و در خواب می خندید.

ولی ناگهان از خواب پرید و از اینکه این همه اتفاق یه خواب بوده ناراحت شد آرزو کرد که وقتی دوباره خوابید ادامه خواب را ببینید.

آرام چشمهایش را بست و خوابیبد ادامه خواب را دید که گنج را باخر به خانه می برد ولی در میانه راه ناگهان خرش رم کرده و با گنج به جای نا معلومی فرار می کند!!!!!!!!!!!!! 


نوشته شده توسط ایوانف در 7:58 صبح |  لینک ثابت   •  نظر

پنج شنبه 89/7/22

سیب زمینی خور ها

تو خونشون هیچی پیدا نمیشد جز سیب زمینی.

بنابراین مجبور بود هر سه وعده رو سیب زمینی بخوره خودش که شبیه سیب زمینی شده بود و بوی چسش همه رو کلافه کرده بود .

بعضی وقتها خوش هم دچار سر گیجه میشد!!!!!!!!!!!!!!!!1


نوشته شده توسط ایوانف در 9:53 صبح |  لینک ثابت   •  نظر

چهارشنبه 89/7/21

سوتیا

از پنجره دید یه س.وتین افتاد وسط حیاط!
مثل برق دوید تو حیاط و س.وتین رو برانداز کرد

یعنی مال کیه ؟ باد آورده یا قصدی بوده و ...؟
یعنی تو ساختمون ما همچین تیکه ای بوده و ...؟
یعنی اصلا تو دنیا همچین تیکه ای!!؟

و اینها آخرین تفکرات مغزی بود که یک ثانیه بعد 
اون چترباز بی چتر لهش کرد.   

 


نوشته شده توسط ایوانف در 7:10 عصر |  لینک ثابت   •  نظر

سه شنبه 89/7/20

مونولوگهای آرام یک شاعر*

بهاره رضایی
برای وارد شدن به متن شعرهای کتاب "گم شده در اتاق" به پیشینه و مقدمه‌ای احتیاج نداریم. متن شعرها به راحتی خواننده را درگیر می‌کند. متنی که تمرکز اصلی‌اش بر زبان ساده و روان، دلالت می‌کند. اما این سادگی و روانی از سهولت متن ناشی نمی‌شود.
 شاعر در کند و کاوی درونی، انگار با خودش کنار آمده است. همه چیز را به آرامی و از منظری روان، به ما می‌شناساند. این روایت آرام‌گونه که با زبان و لحنی ساده به ما پیشنهاد می‌شود؛ از فراز و فرودهای بیانی‌اش گذشته است تا به اینجا رسیده که ما با زبانی مواجه می‌شویم که صیقل و تراش خورده است؛
«فرودی نیست/ در این اوج/ که چشم‌هایت را بسته‌ای./ بهشت جای خوبی نیست/ هیچ اتوبوسی از آن حوالی نمی‌گذرد./ معجزه‌ای نیست/ همه سیب‌های این باغ را/ کرم خورده است».
شاعر در این کتاب، انگار با خودش کنار آمده است. سرکشی‌ها و آزمون و خطاهایش را پشت سر گذاشته و در اولین کتابش، انگار تکلیفش با جهان شعری‌اش روشن شده. می‌داند که باید به چه سمتی حرکت کند. چراغ قوه دست خودش از تاریکی‌ها گذشته است و در این اُفت و خیز‌ها به جاهای امنی رسیده است که قابل سکونت است می‌توانی در آن جا به مناظری با واژه‌های آرام وامن، اعتماد کنی؛
«کاپیتان/ پیپت را چاق کن/ راهی تا ابرها نمانده/ در همه کتاب‌هایم/ تو بودی/ بر عرشه آرزوها/ در بحرالعجایب/ سوار بر کشتی توام/ کاپیتان/ یک پک دیگر کافی‌ست/ برای عبور از دریا».
اندوه حاکم در شعرها هم اندوه آرامی است. انگار در جان شعرها تزریق شده. و عقلانیت حاکم بر متن کتاب، این اندوه را با عمق بیشتری به خواننده القا می‌کند. شاعر این کتاب، جوان است اما پیرانه‌سری می‌کند. انگار از فراز و فرودهای بسیاری گذشته است. برای القای مفاهیم در شعرهایش، هیچ تلاشی نمی‌کند. تنها با آرامش واژه‌هایش، متن شعرهایش را به خواننده پیشنهاد می‌کند. او با خودش کنار آمده، انگار و برای به دست آوردن چیزی، هیچ عجله‌ای ندارد. واژه‌ها آرام آرام کنار هم، جان می‌گیرند؛
«یک گام بالاتر/ همه چیز میزان می‌شود/ دود و شراب و پلک‌هایی که فرو می‌افتند/ کاش این اتاق مرکز جهان بود/ و گیتار، صدای خدا/ جاری می‌شد از ابرها/ روی بام خانه‌ها/ و صورت عابرانی که برای خواب دیدن پیر شده‌اند».
فضاهای سوررئالیستی در بعضی از شعرهای کتاب، به چشم می‌خورد. شاعر گاهی با خودش خلوت می‌کند و جایی میان زمین و آسمان، زندگی می‌کند. این فضاها اغلب در شعرهای کوتاه کتاب، مشهود می‌شود؛
«سرانجام جوجه‌تیغی می‌شوم / کنار درختی که رویاهایم را پوشانده».
کودک واره‌گی‌های شاعر در این کتاب، بازتاب‌های متفاوتی دارد. با اشیای پیرامون خودش حرف می‌زند و جهان از منظر او گاهی بر پاشنه کودک درونش می‌چرخد و در این گشت و گذار است که گاه، خودش را با اجتماع پیرامون خود در تناقض می‌بیند؛
«قول می‌دهم فراموش کنم/ شکلات و بستنی/ عروسک دختر همسایه را/ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . / قول می‌دهم شیشه‌ها را نشکنم/ و دماغم را با آستین پاک نکنم/ متاسفم به خاطر شلوارک / قول می‌دهم هیچ گربه‌ای را نترسانم/ قول می‌دهم که مرد باشم/ و آدم‌ها را بترسانم.»
و در پایان؛ متن شعرهای کتاب "گم شده در اتاق" متنی است آرام و روان. گاهی مثل لالایی می‌ماند. و با ما نجوا می‌کند. اما آنچه سراسر کتاب را در برگرفته است؛ مونولوگ‌های آرام یک شاعر با خودش است. تقلا نمی‌کند. دست و پا نمی‌زند تنها در متن شعرهایش با خودش آرام نجوا می‌کند و ما را به دوباره‌خوانی متن شعرهایش دعوت می‌کند.


نوشته شده توسط ایوانف در 1:20 عصر |  لینک ثابت   •  نظر

سه شنبه 89/7/20

چرا یوسا در ایران محبوب شد

سال‌ها قبل، اوایل دهه 1370 وقتی رمان «گفت‌وگو در کاتدرال» توقیف شد، کمتر کسی در ایران به اسم نویسنده آن توجه داشت. بیشتر خود کتاب مطرح بود که در مدت زمان کوتاهی پس از ترجمه و انتشار توانسته بود جای خودش را میان کتاب‌بازان و رمان دوستان ایرانی پیدا کند؛ گرچه قبل از آن هم کتاب‌های یوسا به فارسی ترجمه شده بود، مثل رمان «عصر قهرمان»، اما هنوز نویسنده در پشت کتاب‌هایش پنهان بود. حالا چند سال است که این فرایند معکوس شده؛ این بار کتاب پشت نام نویسنده پنهان می‌شود. کافی است نام ماریو بارگاس یوسا روی جلد کتابی باشد تا با ذهنیتی از پیش تعیین شده کتاب را در دست بگیریم. هر چند این مسیری طبیعی یا خصلتی عام در بازار است؛ حتی یک تولیدکننده کالای غیرفرهنگی نظیر تلویزیون هم ابتدا از کالای خود کسب اعتبار می‌کند و پس از مدتی دیگر اوست که به کالای خود اعتبار می‌بخشد. در این‌باره حرفی نیست. یوسا هم مسیری را طی کرده است که هر نویسنده‌ صاحب‌نامی آن را طی می‌کند، اما آنچه که موقعیتی خاص به هر نویسنده‌ای در بازار می‌بخشد، عنصر زمان است. ماریو بارگاس یوسا در یک مقطع زمانی خاص در اجتماع ما به شهرت رسید تا جایی که امروز می‌توانیم از باشگاه هواداران پرشمار ایرانی او یاد کنیم. پس باید دید این چه مقطعی از زمان بوده و این مقطع چه ویژگی‌هایی داشته که با روایت‌های یوسا سازگار بوده‌است. یا برعکس؛ یوسا از چه چیزی و چگونه سخن گفته است که در آن مقطع گل می‌کند و به نویسنده محبوب طیف کتابخوان جامعه ایرانی تبدیل می‌شود.
اگر به حافظه رجوع کنیم از اواسط دهه 1370 یوسا به مطبوعات ایران راه می‌یابد به نحوی که رفته رفته تصویر او جزو جدایی‌ناپذیر صفحات ادبی می‌شود. این حضور صرفا حالت صوری ندارد، بلکه یوسا یکسری جاهای خالی را برای ما پر می‌کند.  
مضمون غالب آثار یوسا نقد قدرت است. مهم‌ترین آثارش، مثل «گفت‌وگو در کاتدرال» و «سور بز» به طور مستقیم روابط قدرت در کشورهای توسعه نیافته آمریکای لاتین را نشانه می‌رود و با توصیف زندگی پنهان نخبگان حاکم در آن کشورها الگوی خاصی از رمان اجتماعی - سیاسی ارائه می‌دهد. رمان دیگر او «مرگ در آند» نیز وجه دیگری از کشورهای توسعه نیافته را نشان می‌دهد؛ جوامعی که در نهایت به دام خشونت می‌افتند و در این وادی پرمخاطره چه بسیار بی‌گناهانی که قربانی می‌شوند. این‌ها مضامینی آشنا برای ما هستند که همواره در ادبیات روشنفکران، متفکران اجتماعی و سیاستمداران بازتاب می‌یابد؛ گاه در قالب توصیف‌های نظری و گاه در قالب هشدار، اما کمتر نمونه‌ای از آن در ادبیات داستانی ما می‌توان یافت.
تاریخ منبع الهامی است برای یوسا؛ روزگار پرفراز و نشیب آمریکای لاتین و زادگاه او پرو همیشه جایی در رمان‌های او دارند. ژنرال‌ها از قوای نظامی خود سان می‌بینند. دیکتاتوری ترور می‌شود. چریک‌های چپ از ماوای خود در جنگل‌ها و کوهستان بیرون می‌آیند. روستاها آتش می‌گیرند. پایتخت‌ها یکسره آشوب می‌شود و... چنین امتزاجی با تاریخ، هنر داستان‌نویسی یوسا است که نه داستان و نه واقعیت تاریخی، هیچ کدام را قربانی دیگری نمی‌کند و این دلیل دیگری است برای اینکه یوسا را دوست بداریم. او دوره‌ای در ایران محبوب شد که رویکرد جدیدی به تاریخ در جامعه ما به وجود آمده بود. در این رویکرد، تاریخ نه روایتی تک خطی از زبان یک فرد یا یک جریان خاص است، بلکه فرایندی است پیچیده و معطوف به مجموعه عواملی که یک رویداد را می‌سازند؛ ثنویتی در کار نیست. آدم‌ها نه شیطان مطلق هستند و نه تجسم یک فرشته. هر یک بخشی از تاریخ هستند و بار کرده‌های خود را به دوش می‌کشند، نه بیشتر و نه کمتر.
یوسا تاریخ مللی را روایت می‌کند که برای ما تقریبا ناشناخته بوده‌اند؛ سرزمین‌هایی غریب که تنها تداعی کننده یک نام بوده‌اند، نام یک قوم، یک مبارز، یک سیاستمدار و یا یک فوتبالیست. ترجمه آثار او نیز با موج جدیدی از ترجمه کتاب‌های تاریخی همراه می‌شود، موجی که از همان اواسط دهه 1370 به وجود می‌آید تا به واسطه آن با تجربه‌های تاریخی دیگر ملت‌ها آشنا شویم، ملت‌هایی از اروپا گرفته تا آفریقا یا شرق دور.
یوسا از جهت دیگری هم برای ما ارزشمند است. تجربه‌های بکر او در فرم روایت راه‌گشای آن دسته از نویسندگان ما شد که هیچ دلبستگی به سنت‌های مالوف داستان‌نویسی نداشتند. دهه 1370 پر است از آثار این نویسندگان، آثاری که نوگرایی را تنها با شکستن سنت‌ها معنا می‌کردند بی‌آنکه پیشنهاد درخشانی به همراه داشته باشند. الگوی نگارش یوسا یکی از الگوهایی بود که تا حد چشمگیری به این سردرگمی خاتمه داد. مباحثی همچون چند صدایی در رمان که با ترجمه آثار نظری غرب به محافل ادبی ایران راه یافته بود، نمونه‌هایی عینی طلب می‌کرد تا نویسندگان نوگرا تصور دقیق‌تری از ماهیت ماجرا داشته باشند و یوسا بدون شک یکی از این نمونه‌ها بود.
اما این همه دلایل محبوبیت نویسنده‌ای به نام ماریو بارگاس یوسا در ایران نیست. به طور حتم عوامل دیگری هم در این میان دخیل هستند. حداقل از دو عامل دیگر می‌توان نام برد که اهمیتی انکارناپذیر دارند. نخست شهرت مترجمی چون آقای عبدالله کوثری است که برخی از مهم‌ترین رمان‌های او را به فارسی ترجمه کرد، مثل «گفتگو در کاتدرال»، «جنگ آخر زمان»، «سور بز» و... دیگری اما محبوبیت روزافزون ادبیات آمریکای لاتین در ایران است که به آثار نویسندگانی چون گابریل گارسیا مارکز، کارلوس فوئنتس، خورخه لوییس بورخس، خووان رولفو و... ارتباط پیدا می‌کند.


نوشته شده توسط ایوانف در 1:19 عصر |  لینک ثابت   •  نظر

دوشنبه 89/7/19

تیم ملی عشق است

دیگه مثل سابق خودمو به در و دیوار نمیزنم به خاطر تیم ملی به جهنم که تیم ملی باخت به جهنم که تیم ملی خوب بازی نکرد یه جورایی دیگه به بعد بازی کردن عادت کردم ولش کن بابا به بردن ژاپن و عربستان و کره حسودیم میشه و از باختن ایران ناراحت میشم یه جورایی دیگه خودمو به بی خیالی زدم الان تو pes اینقدر بعد بازی کردم که نزدیک بود دسته بازی رو بشکنم این صاحب خونه هم پول رو نمیده که من برم تهران سر کارم حدود بیست روزه که بیکار و سرگردانشدم مامانم از عصبانیت میگه موقع رفتن وسط خونه برینیم بریم واقعا خنده ام گرفته تو حسن آباد خونه گرفتیم راستی تا یادم نرفته مرغ عشق هام تخم گذاشتند 1389/7/19 ساعت 19:10 دقیقه
نوشته شده توسط ایوانف در 8:24 عصر |  لینک ثابت   •  نظر

دوشنبه 89/7/19

عجب بدبختییه

مورخه 1388/11/28 ساعت 19:20 دقیقه شب روز پنج شنبه تاره از باشگاه اومدم وقتی رفتم باشگاه تا کراتین رو از صمد بگیرم گفت عزیز جان کراتینم تمام شده حتما شنبه میارم منم زیاد خوشحال نشدم و با کمی عصبانیت مشغول ورزش شدن شدم و سرشانه و جلو بازو کار کردم و اومدم خونه.

نوشته شده توسط ایوانف در 8:24 عصر |  لینک ثابت   •  نظر
   1   2      >
 
eila blookat new photos, آثار لیلا بلوکات, آخرین عکس های لیلا بلوکات, افتخارات لیلا بلوکات, بیوگرافی, بیوگرافی از لیلا بلوکات, بیوگرافی لیلا بلوکات, بیوگرافی کامل, بیوگرافی کامل لیلا بلوکات, بیوگرافی لیلا بلوکات, جدیدترین عکس های لیلا بلوکات, خبر لیلا بلوکات, دانلود عکس های لیلا بلوکات, دانلود فیلم لیلا بلوکات, دانلود لیلا بلوکات, زندگینامه لیلا بلوکات, زندگینامه کامل لیلا بلوکات, سایت عکس, سایت عکس بازیگران ایرانی عکس لیلا بلوکات, سایت عکس بازیگران زن, سایت عکس لیلا بلوکات, سایت لیلا بلوکات, عکس, عکس از لیلا بلوکات, عکس بازیگر, عکس بازیگر ایرانی, عکس بازیگر زن, عکس بازیگر زن ایرانی, عکس بازیگر زن سینمای ایران, عکس بازیگر سینمای ایران, عکس بازیگران زن, عکس جدید لیلا بلوکات, عکس دوران کودکی لیلا بلوکات, عکس فیلم لیلا بلوکات, عکس لیلا بلوکات, عکس لیلا بلوکات و همسرش, عکس های جدید از لیلا بلوکات, عکس های جالب لیلا بلوکات, عکس های جدید لیلا بلوکات, عکس های جدید لیلا شاکر, عکس های زیبا از لیلا بلوکات, عکس های لیلا بلوکات, عکس های لیلا بلوکات در فیلم شناسی, عکس همسر لیلا بلوکات, عکس و بیوگرافی کامل لیلا بلوکات, عکس کمیاب, عکسهای جدید لیلا بلوکات, عکسهای لیلا بلوکات, فیلم جدید لیلا بلوکات, فیلم شناسی لیلا بلوکات, فیلم شناسی کامل لیلا بلوکات, فیلم های لیلا بلوکات, لیلا بلوکات, لیلا بلوکات جدید, مجموعه عکس لیلا بلوکات, مصاحبه با لیلا بلوکات, والپیپر لیلا بلوکات, پس زمینه ی لیلا بلوکات, پوستر لیلا بلوکات, کلیپ جدید لیلا بلوکات, کلیپ لیلا بلوکات, گالری جدید عکس لیلا بلوکات, گالری عکس بازیگر, گالری عکس بازیگر زن ایرانی, گالری عکس بازیگر سینمای ایران, گالری عکس زن سینمای ایران, گالری عکس لیلا بلوکات بازیگر زن، بیوگرافی شبنم قلی خانی، تصاویر شبنم قلی خانی، جدیدترین عکس شبنم قلی خانی، دانلود فیلم های شبنم قلی خانی، سایت رسمی شبنم قلی خانی، شبنم قلی خانی، شماره شبنم قلی خانی، عکس های جدید شبنم قلی خانی، عکس های شبنم قلی خانی، فیلم های شبنم قلی خانی، همسر شبنم قلی خانی، والپیپر شبنم قلی خانی : آثار الهام حمیدی, افتخارات الهام حمیدی, الهام حمیدی, الهام حمیدی جدید, امیرعلی دانایی, بازیگران سه درجه تب بازیگرانبازیگران فیلم سینمایی سه درجه تب, بازیگران فیلم سه درجه تب, بیوگرافی, بیوگرافی از الهام حمیدی, بیوگرافی الهام حمیدی, بیوگرافی کامل, بیوگرافی کامل الهام حمیدی, بیوگرافی الهام حمیدی, جدیدترین عکس های الهام حمیدی, خبر الهام حمیدی, دانلود الهام حمیدی, دانلود عکس های الهام حمیدی, دانلود فیلم الهام حمیدی, رضا عطاران, زندگی نامه الهام حمیدی, زندگینامه الهام حمیدی, زندگینامه کامل الهام حمیدی, سرگرمی, سه درجه تب, سیروس گرجستانی, سینمای ایران و جهان, عکس های از الهم حمیدی, علی صادقی, عکس, عکس از الهام حمیدی, عکس الهام حمیدی, عکس الهام حمیدی در فیلم سه درجه تب, عکس بازیگر, عکس بازیگر ایرانی, عکس بازیگر زن, عکس بازیگر زن ایرانی, عکس بازیگر زن سینمای ایران, عکس بازیگر سینمای ایران, عکس جدید الهام حمیدی, عکس دوران کودکی الهام حمیدی, عکس عکس های فیلم سه درجه تب, عکس فیلم سینمایی سه درجه تب, عکس های جدید از الهام حمیدی, عکس های الهام حمیدی, عکس های الهام حمیدی در فیلم شناسی, عکس های بازیگران سه درجه تب, عکس های جالب الهام حمیدی, عکس های جدید الهام حمیدی, عکس های جدید الهام شاکر, عکس های فیلم سه درجه تب, عکس هایی از فیلم سه درجه تب با بازی الهام حمیدی, عکس هنرمندان ایرانی, عکس و بیوگرافی کامل الهام حمیدی, عکس کمیاب, فان سرا, فیلم جدید الهام حمیدی, فیلم شناسی الهام حمیدی, فیلم شناسی کامل الهام حمیدی, فیلم های الهام حمیدی, فیلم سه درجه تب, فیلم سینمایی سه درجه تب, فیلم و سینما, مجموعه عکس الهام حمیدی, مصاحبه با الهام حمیدی, والپیپر الهام حمیدی, پس زمینه ی الهام حمیدی, پوستر الهام حمیدی, کلیپ الهام حمیدی, کلیپ جدید الهام حمیدی, گالری جدید عکس الهام حمیدی, گالری عکس الهام حمیدی, گالری عکس بازیگر, گالری عکس بازیگر زن ایرانی, گالری ها : اس ام اس برای دوست دختر 2012 اس ام اس برای دوست پسر 2012 اس ام اس برای همسر 2012 اس ام اس عاشقانه 2012 اس ام اس محبت 2012 جدیدترین اس ام اس های غاشقانه دی 90 جملات عاشقانه 2012 / دی 90 عکس عاشقانه 2012 فیلم عاشقانه 2012 متن های زیبا دی 90 والپیپر عاشقانه 2012 پیامک آموزش رایگان شدن اس ام اس ایرانسل آذر 90 آموزش رایگان شدن اس ام اس همراه اول آذر 90 اس ام اس رایگان از طریق اینترنت اس ام اس رایگان از طریق اینترنت بفرستید با این سایت به هر نقطه از جهان که خواستید اس ام اس بفرستید برنامه ارسال اس ام اس رایگان از اینترنت ترفند رایگان کردن اس ام اس ایرانسل آذر 90 ترفند رایگان کردن اس ام اس همراه اول آذر 90 سایت اس ام اس رایگان سایت اس ام اس رایگانه Free SMS فرستادن اس ام اس رایگان از طریق اینترنت و کامپیوتر هک ایرانسل و اس ام اس رایگان آذر 90 هک همراه اول و اس ام اس رایگان آذر آموزش رایگان شدن اس ام اس ایرانسل آذر 90 آموزش رایگان شدن اس ام اس همراه اول آذر 90 اس ام اس رایگان از طریق اینترنت اس ام اس رایگان از طریق اینترنت بفرستید با این سایت به هر نقطه از جهان که خواستید اس ام اس بفرستید برنامه ارسال اس ام اس رایگان از اینترنت ترفند رایگان کردن اس ام اس ایرانسل آذر 90 ترفند رایگان کردن اس ام اس همراه اول آذر 90 سایت اس ام اس رایگان سایت اس ام اس رایگانه Free SMS فرستادن اس ام اس رایگان از طریق اینترنت و کامپیوتر هک ایرانسل و اس ام اس رایگان آذر 90 هک همراه اول و اس ام اس رایگان آذ sms فلسفی اس ام اس طنز شب یلدا اس ام اس های فلسفی تصاویر آتلیه ای بازیگران زن ایرانی حضرت علی (ع) دانلود کتاب دانلود کتاب حضرت علی (ع) دیکشنری فارسی به انگلیسی سوفله سیب زمینی عکسهای نفیسه روشن عکس ها و تصاویر آتلیه ای بازیگران زن ایرانی عکسهای آتلیه ای بازیگران زن ایرانی عکس های آتلیه ای بازیگران زن ایرانی عکس های جالب و دیدنی عکس های جدید عکس های جدید آتلیه ای بازیگران زن ایرانی عکس های جدید بازیگران عکس های عاشقانه عکس های کریسمس 2012 متن ادبی شب یلدا والپیپر عاشقانه ویژگی خانه های ضد آلرژی چت چت روم چت روم جدید آزیتا رایجی , آقا موشه , یوسف جاودان‌فر , یاسمن کاکایی , یاسمن راد , گوهر خیر‌اندیش , گلناز خالصی , گرگ , پوریا زندباف , پریا مردانیان , پرستو خزایی , هومن حاجی‌عبدالهی , نیلوفر ستوده , نیلوفر خوش‌خلق , نگار صباغی , نادر سلیمانی , میثم حسینی , مهرنوش فضائلی , مریم مریدی , ملیسا ذاکری , مهدیه نقی‌پور , مهرداد آبجار , مریم شعبانی , محمد‌رضا شریفی‌نیا , محمد‌رضا شریفی , مبثم جوادی , کیوان نظیفی , کاظم محمدی , فاطمه یوسفی , عفریته , عاطفه سیاری , علیرضا شریفی , عاطفه سمرقندی , آهوی پیشونی سفید , امیر غفار‌منش , امیر محمودی , امین زندگانی , بهادر فاضل , بهزاد جاودان‌فرد , ترلان پروانه ,